Polonia wiedeńska nie chce świętować 1 maja

Kurier maj 2019

Polonia wiedeńska nie chce świętować 1 maja 

Otrzymałem list od Polonii wiedeńskiej poruszonej organizowaniem przez Ambasadę Polską  Święta 3 Maja w dniu 1 maja ! Co więcej, tylko znikoma część osób zaangażowanych w działalność patriotyczną we Wiedniu otrzymała zaproszenia na uroczystość. Czyżby korpus dyplomatyczny skierowany do Wiednia otrzymał zbyt dobre wykształcenie według standardów obowiązujących jeszcze w PRL ?  Czy podczas uroczystości na budynku ambasady zostanie zachowany parytet flagowy z tamtych czasów ?

„Wiedeń 23.04.2019 r.

Drogie Koleżanki i Koledzy,

jak pewnie wszystkim wiadomo wielkimi krokami zbliżają się szczególnie uroczyste dni dla Polaków, takich jak Wy i ja, czyli mieszkających poza granicami Polski.

Nazywają nas POLONIĄ i dlatego nawet zorganizowano nam DZIEŃ POLONII, który przypada na 2 Maja (czwartek).

Pięknie to wszystko zostało przemyślane, bo połączone bezpośrednio z dniem następnym – naszym świętem państwowym – narodowym 3 maja czyli Dniem Konstytucji, (ale  dla wielu dodatkowo jest to dzień Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski) który w tym roku obchodzimy w piątek.

Każda Ambasada Polski i placówka dyplomatyczna, powinna w zasadzie ze względów o których mówi tzw. ” DOBRA ZMIANA” , zaproponować swojej Polonii jakąś chwilę podczas której, ci co mogą, mogliby spotkać się ze swoimi reprezentantami czy też przyjaciółmi.

W końcu z polskich pieniędzy pochodzą wszystkie apanaże  w/w dyplomatów i pracowników tychże placówek.

Oni maja też specjalnie przeznaczony fundusz ta takie cele. Powiedzmy, że dwa razy do roku co najmniej powinniśmy mieć taką przyjemność 2-3 maja oraz 11 listopada każdego roku.

Na  ok. 80 osób prawicowych zaangażowanych we Wiedniu w działalność patriotyczną otrzymaliśmy 5 zaproszeń (niby podwójnych). Ciekawym jest jednak fakt, czy to zalecenie Min Spraw Zagranicznych,  by urządzić POLONII te „święta” właśnie 01 maja?

My powinniśmy to nasze podwójne święto obchodzić np w piątek czyli 3 maja lub w najczarniejszym scenariuszu – 4 maja w sobotę. Oni zafundowali ten weekend  majowy komuchom,

Co to za kadry dyplomatyczne mamy dzisiaj do dyspozycji?

https://wnet.fm/kurier/polonia-wiedenska-byla-zmuszona-swietowac-w-ambasadzie-dzien-polonii-2-maja-i-podwojne-swieto-3-maja-w-dniu-1-maja/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: