„Niedziela” uznała, że mam „piękną biografię”

„Niedziela” uznała, że mam „piękną biografię”

W tygodniku „Niedziela” ukazał się tekst o tegorocznych nagrodach „Świadek historii”.

Jaka będzie reakcja ? Jak przed ponad już 30 laty studenci i młodzi pracownicy ocenili mnie w superlatywach, uznano, że „psuję” młodzież i skazano na pozauniwersyteckie dożywocie. Co teraz  mnie czeka ?

Jedna odpowiedź

  1. Cieszy bardzo że, w k o ń c u został Pan doceniony i spostrzeżony. Tym bardziej cieszy że, JA pierwsza od wielu lat byłam moim sercem (choć niewiele wiedziałam o Panu) bliżej niż inni, intuicyjnie odbierając p r a w d ę, która emanowała z pańskiej cichej, skromnej i niedocenianej aktywności na rzecz dokumentowania p r a w d y bez pomocy finansowej, skromnym mało profesjonalnym sprzętem. Ta moja miłość do ziemi przodków, do ojczyzny, którą odebrali mi banderowcy osierocając mnie wymordowawszy rodziców i całą rodzinę, pozbawiwszy ziemi, dachu nad głową uwrażliwiła mnie głęboko by dostrzegać ludzi miłujących swą macierz – ludzi takich jak Pan.
    Inni wywyższali się przepychając z kamerą na pierwszy plan, gdy tymczasem Pan z a w s z e gdzieś delikatnie z tyłu, z boku aby innym nie zawadzać… robił swoje. Takimi Polakami powinniśmy być wszyscy i uczyć się postawy prawdziwego Polaka, jakim jest Pan, człowiek oddany swojej ojczyźnie, choć ojczyzna często była macochą.
    Nie używam słowa p a t r i o t a, bowiem to słowo i jego znaczenie skutecznie zniszczyli wrogowie polskości, wrogowie Ojczyzny, przypisując tylko sobie prawo jego używania.

    TRACIĆ SIEBIE DLA DRUGICH, TO JEST WŁAŚNIE ODNAJDYWAĆ NAJPRAWDZIWSZEGO SIEBIE.
    ( M.Dąbrowska)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: