Wolna Polska – na opak

na opak.jpg

Szlak Armii Andersa  do Wolnej Polski – po dewastacji

[kamienie milowe – na opak, więc i  edukacja historyczna na opak] 

– czyli nic się nie stało  w Parku Jordana. [zdj. tekst – Józef Wieczorek]

Wolna Polska – na opak

Komuniści a patrioci – na platformie ‚pomnikowej’

W ostatnich dniach miały miejsce 2 wydarzenia ‚ pomnikowe’, które mimo wakacji skłaniają do refleksji . W Warszawie w Alei Zasłużonych na Powązkach został umieszczony napis KAT na grobowcu Bolesława Bieruta. – kata polskich patriotów, zasłużonego dla instalacji zbrodniczego systemu komunistycznego

Sprawców tego czynu natychmiast schwytano, umieszczono w areszcie. Co prawda szybko zostali zwolnieni po interwencji min. Z. Ziobro, ale sąd następnie uznał, że zatrzymanie było zasadne, bo policjanci mieli podstawy przypuszczać, że popełniono przestępstwo.

Merytorycznie zasadne uzupełnienie napisu na pomniku spotkało się także z potępieniem środowisk post-komunistycznych, choć okazało się wkrótce, że pomnik-grobowiec nie został zniszczony i jedna z komunistek w czynie społecznym po prostu ten napis zmyła przywracając pomnik do stanu poprzedniego. Aby prawda nie biła w oczy.

Dlaczego przez tyle lat, podobno wolnej Polski, istnieje specjalnie chroniona aleja zasłużonych dla zniewolenia Polski i eksterminacji polskich patriotów ? Fakt, że dobrze ona obrazuje schizofreniczny stan niemałej części polskiego społeczeństwa.

Niewiele czasu upłynęło a po wydarzeniu na warszawskich Powązkach nastąpiło wydarzenie w Parku Jordana w Krakowie, gdzie zdewastowano szlak Armii Andersa znaczony ‚milowymi kamieniami’ przy pomniku niedźwiedzia Wojtka – słynnego żołnierza tej armii. Nie wiadomo czy był to rewanż za Bieruta, czy też wydarzenie autonomiczne.

Mimo udokumentowania dewastacji i nagłośnienia sprawy w internecie – a następnie także przez Kronikę Krakowską TVP [https://pomnikwojtek.wordpress.com/2016/08/04/dewastacja-szlaku-bojowego-armii-andersa/] do tej pory sprawców dewastacji nie znaleziono i nawet nie wiadomo, czy wszczęto jakiekolwiek poszukiwania.

Kilka dni upłynęło i wygląda na to – że nic się nie stało [!?] .

No cóż – Anders to nie Bierut, więc ochronie nie podlega i dewastacja pamięci o Jego drodze do Wolnej Polski nie jest ścigana. Oburzenia środowisk oburzonych ‚dewastacją’ grobowca Bieruta nie zauważyłem.

Nie wiadomo, czy szlak Andersa zostanie przywrócony do stanu poprzedniego i kto to ma zrobić ?

Komuniści mają swoich aktywistów uformowanych na pro-komunistycznych czynach społecznych i wsparcie sądowe, więc mają spore osiągnięcia w ochronie symboli komunistycznych i szlaków prowadzących do zniewolenia – mimo ustaw anty-komunistycznych.

Patrioci za działania pro publico bono są przez sądy ścigani, więc ochrona pamięci o patriotach i szlakach prowadzących do Wolnej Polski natrafia nieraz na poważne trudności.

Jedna odpowiedź

  1. Nie było w Polsce dekomunizacji-potępienia systemu zbrodniczego jakim był sowiecki terror-mordowanie,tortur i to straszliwe(dlaczego uczniowie szkół o tych faktach nic nie wiedzą-choćby wyrywanie paznokci,wbijanie pod paznokcie gwoździ, gniecenie jąder, sadzanie odbytnicą na nodze krzesła odwróconego do góry, lanie lodowatą wodą aż do zemdlenia, bicie po nerkach,bicie po piętach i całym ciele aż do nieprzytomności, kopanie po twarzy ,żebrach, niszczenie rodzin patriotów, zsyłki do łagrów,konfiskata majątków,zwalnianie z pracy i t p )Mamy tego skutki,bowiem rządzą nadal zdrajcy i mordercy choć ukryci.Niszczą, inwigilują, straszą obecny Rząd (a mają siłę przebicia bo są wszędzie) no i jako „nieznani sprawcy” wieszają (seryjne samobójstwa ???) topią, a w „wypadkach drogowych” zabijają. KODujący są przedłużeniem RAMIENIA NKWD i SB-tych właśnie zdrajców polskości i morderców. Ich dzieci dziś z ukrycia nadal dobijają Polskę..Wstyd i hańba dla Polaków, że zbrodniarzy wybierali do władz od dawna, a teraz zamiast bronić ten Rząd – r o z l i c z a j ą z jednego roku rządów, gdy dewastację Ojczyzny TAMTE rządy uprawiały przez 8 lat i daleko wcześniej- bo od kadencji Buzka.! Sprawców dewastacji nigdy nie z n a j d ą, bo nie szukają…a wiedzą że my wiemy co jest GRANE…kto g r a i na czym i o jaką S T A W K Ę się gra…..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: