RozKODowanie akademickiego Krakowa

v

RozKODowanie akademickiego Krakowa

wysiłkiem dysydenta akademickiego

kierowanego przez KODeków na zsyłkę do Torunia

Nowoczesny ZBoWiD (przemianowany na KOD) opanował w sobotę 19 grudnia 2015 r. spory sektor Krakowskiego Rynku przy Wieży Ratuszowej

2.jpg

i to w samo południe, kiedy w Krakowie słucha się hejnału z Wieży Mariackiej. Tym razem trzeba było słuchać bojowników o komunistyczną demokrację, których były tysiące.

Mieli z sobą flagi polskie, ale nie śpiewali Hymnu Polskiego, choć organizatorzy nawoływali w przeddzień, aby trochę poduczyć się słów hymnu, bo trzeba będzie „robić” za Polaków, aby się uwiarygodnić. No cóż spełnienie tej dyrektywy okazało się widocznie za trudne, więc dali sobie z tym spokój.

Innym za to spokoju nie dali i darli się „Duda – to się nie uda” „Duda – to się nie uda” ogarnięci strachem przed reformami państwa i odcinaniem ich od wieloletnich profitów.

Rej wodził Marek Kondrat

e

– ten od profitów w Banku ING, no i wina. Jest w końcu członkiem Kapituły Wina [https://jubileusz650uj.wordpress.com/category/wino-uj/] kultowej krakowskiej uczelni, których profesorów/doktorów wśród KODeków nie brakowało.

Rzucał się w oczy dr Bronisław Maj owinięty flagą unijną,

r

współtwórca obrazoburczej dla Polaków Neomonachomachii, wystawianej we wrześniu pod tą samą Wieżą Ratuszową. [https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/10/09/antymonachomachia-skandaliczne-widowisko-na-rynku-w-krakowie/comment-page-1/, ].

Kultowy profesor Jan Hartman (ten z umorzonym postępowaniem dyscyplinarnym z kazirodztwem w tle) w oczy mi się nie rzucił [w końcu to ciemna gwiazda akademickiego Krakowa, osłaniana przez jasne gwiazdy], ale rzucił się w oczy innym, mimo że tłum był wielotysięczny.[https://blogjw.wordpress.com/2013/10/20/sprawa-prof-hartmana-w-kontekscie-osobistym/; https://blogjw.wordpress.com/2014/10/13/pochwala-glupoty-na-marginesie-sprawy-hartmana/ ]

Gdy przebiłem się do sektora opozycyjnego, u wylotu Szewskiej, dojrzałem sławę UJ – prof.Jana Woleńskiego  (z tej samej loży B’nai B’rith co Jan Hartman), który w KODowanym tłumie z radością pozował mi do zdjęcia tryumfalnie pokazując znak V !

x

No cóż, kiedyś go spłoszyłem w przestrzeni publicznej cytując fraszkę księdza Jana Twardowskiego ( Sondaż: Pewien socjolog dostał się do nieba i z przyzwyczajenia zawodowego zaczął tam robić sondaże. W niebie było najwięcej tych, którzy słuchali dziecięcych kazań. Ci którzy słuchali doktorów, profesorów – siedzieli w czyścu, a dwóch w piekle. Ks. Jan Twardowski – Niecodziennik ) więc chyba chciał odreagować, będąc po stronie większej mocy (tej, która słuchając profesorów nie obawia się pójść do piekła).

Obok atakowali mnie KODecy flagą unijną

Zdjęcie 4 (2015-12-20 07-17)

w obronie (rzekomo) prawa, łamiąc jednak prawo (moje kości nie zostały uszkodzone), tym bardziej, że zgody na użycie flagi unijnej do bicia inaczej myślących nie mieli.

Inni krzyczeli do naszego sektora opozycyjnego wobec KODu i całego systemu komunistycznego wraz z całą jego spuścizną Do Torunia ! Do Torunia !

 Zdjęcie 1 (2015-12-20 07-14)

[https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/12/20/akcja-kodekow-intelektualnegokulturalnego-krakowa-wobec-opozycji-antykomunistycznej-przed-wigilia-a-d-2015/]

Przygotowując, ani chybi, grunt pod wywózki na zesłanie, tym razem jednak nie na Sybir – śladami swoich, równie demokratycznych, poprzedników. Biletów na wyjazd nam nie dostarczyli – centusie skończone – mimo ( a może właśnie dlatego), że trzymają z bankami (tak jak ich winny przywódca).

Zza kordonu policyjnego zauważyłem też kapelusz, a potem całą postać Zdrady ideałów Solidarności, zawartą tak w czynach, jak i w nazwisku.

p

Profesorowi jestem jednak wdzięczny za nader wczesne poznanie natury III RP. W 1989 r. po objęciu szefostwa „Solidarności” UJ i zrobieniu sobie pozowanego zdjęcia z samym Bolkiem, wszedł do parlamentu i już zimą 1990 r. z rozbrajającą szczerością zapowiadał załatwienie mnie w sejmie, jeśli będę domagał się poznania teczek, które mogą zawierać prawdę na mój temat, a zarazem na temat Wielkiej Czystki Akademickiej [https://blogjw.wordpress.com/tag/wielka-czystka-akademicka/] – tej prowadzącej do uformowania obecnych elit akademickich formujących sobie podobne elity polityczne, prawnicze, bankowe, medialne ….Takiej lekcji, i to za darmo, nie udzielił mi do tej pory – żaden profesor.

Niestety nie dostrzegłem sztandarowej postaci obrońców Trybunału Konstytucyjnego i „państwa prawa” – profesoradoktorahabilitowanegonaukipolskiej Andrzeja Zolla, tego który jako Rzecznik Praw Obywatelskich i zarazem podwładny rektora UJ (w teczkach ujawnionych – KO „Zebu”) stawiał „prawo” stanu wojennego nad Konstytucją III RP ! [ https://wobjw.wordpress.com/tag/pasja-akademicka/; https://wobjw.wordpress.com/tag/tajne-teczki-uj/] zapewne po to aby III RP była „państwem prawa” ! Ten RPO, wieloetatowość jednych (post-komunistów i im miłych), przy bezetatowości drugich (niemiłych post-komunistom) w III RP zapewne widział jako spełnienie sprawiedliwości dziejowej.

KOD w Krakowie starałem się rozKODować i utrwalić dla współczesnych oraz potomnych. RozKODowanie KODu w Krakowie -https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/12/19/rozkodowanie-kodu-w-krakowie/

Historia lubi się powtarzać. Bojownicy o wolność i demokrację (kiedyś z nadania Stalina) już nas ‚wyzwalali’ od prawa i sprawiedliwości i to skutecznie. Jako ‚demokraci’ wyzwalali nas od AK i WiN jako faszystów.

Ale ci ostatni z AK i WiN są przeciw demokracji Nowoczesnego ZBoWiDu (dla zmyłki zwanego KODem). Ten KOD jest jednak łatwy do odczytania. Trzeba walczyć, aby nas po raz kolejny nie wyzwolili, bo skończymy znowu w niewoli i to na długie lata.

Przy okazji zwracam uwagę na zasadną inicjatywę godną poparcia – Chcemy przeniesienia Trybunału do Piotrkowa Trybunalskiego.[https://www.facebook.com/TKdoPiotrkowa/ ] ” W związku ze zgłoszonym projektem zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, który pozwala przenieść siedzibę Trybunału Konstytucyjnego z Warszawy do innego miasta, domagamy się przeniesienia go do jedynego miasta, które jest dla niego odpowiednie!

Piotrków ma prawo być Trybunalski!”

z tego co wiem to tam Nowoczesny ZBoWiD nie funkcjonuje, więc jest szansa, aby ten organ tam funkcjonował jak należy

 

Komentarzy 11

  1. Hymn był więc skoro autor nie słyszał to go najwyraźniej chyba nie było…

    • Jasne, to że mnie tam nie było świadczą wykonane przez mnie zdjęcia i filmy,na których mnie nie ma ! Nie pierwsza taka argumentacja Hymnu nie słyszałem więc napisałem to co napisałem. Chętnie obejrzę dokumentację z hymnem.

  2. […] w ramach kulturalnej debaty – unijną flagą. Mimo ujawnienia tych aktów w sferze publicznej RozKODowanie akademickiego Krakowa https://blogjw.wordpress.com/2015/12/21/rozkodowanie-akademickiego-krakowa/ nie zauważyłem ani […]

  3. […] Dziś ten b. już poseł chodzi w kapeluszu na marszach KODu a ludziskom się poleca aby mu dziękowali za wolność ! https://blogjw.wordpress.com/2015/12/21/rozkodowanie-akademickiego-krakowa/  […]

  4. […] akademickich mistrzów można spotkać na marszach KODu [https://blogjw.wordpress.com/2015/12/21/rozkodowanie-akademickiego-krakowa/ ] na całe szczęście bez pośredniego kontaktu ze […]

  5. […] akademickich mistrzów można spotkać na marszach KODu [https://blogjw.wordpress.com/2015/12/21/rozkodowanie-akademickiego-krakowa/ ] na całe szczęście bez bezpośredniego kontaktu ze […]

  6. […] Piszę wielokrotnie, [ np. https://blogjw.wordpress.com/2017/11/04/nadzwyczajne-kasty-w-togach/ ] ze nadzwyczajne kasty – sędziowska i akademicka nawzajem się przenikają, że wielu członków nadzwyczajnej kasty sędziowskiej, o której się mówi, to jednocześnie członkowie nadzwyczajnej kasty akademickiej, o której się nie mówi i mówić nie pozwala, choć samo wspieranie się obu kast jest nad wyraz widoczne w przestrzeni publicznej, co widać chociażby na moich fotoreportażach o rozKODowaniu akademickiego Krakowa. https://blogjw.wordpress.com/2015/12/21/rozkodowanie-akademickiego-krakowa/ […]

  7. […] Piszę wielokrotnie, [ np. https://blogjw.wordpress.com/2017/11/04/nadzwyczajne-kasty-w-togach/ ] ze nadzwyczajne kasty – sędziowska i akademicka nawzajem się przenikają, że wielu członków nadzwyczajnej kasty sędziowskiej, o której się mówi, to jednocześnie członkowie nadzwyczajnej kasty akademickiej, o której się nie mówi i mówić nie pozwala, choć samo wspieranie się obu kast jest nad wyraz widoczne w przestrzeni publicznej, co widać chociażby na moich fotoreportażach o rozKODowaniu akademickiego Krakowa. https://blogjw.wordpress.com/2015/12/21/rozkodowanie-akademickiego-krakowa/ […]

  8. […] mój przyczynek do poszukiwania bardzo cienkich granic   https://blogjw.wordpress.com/2015/12/21/rozkodowanie-akademickiego-krakowa/ […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: