Czy powielanie tez propagandy komunistycznej jest patriotyczne ?

o

Czy powielanie tez propagandy komunistycznej jest patriotyczne ?

Ukazała się książka Sławomira Cenckiewicza ‚Atomowy szpieg’ Ryszard Kukliński i wojna wywiadów, ( http://sklep.zysk.com.pl/atomowy-szpieg-ryszard-kuklinski-i-wojna-wywiadow.html ) w której autor we wstępie odnosi się do biogramu Ryszarda Kuklińskiego w Wielkiej Księdze Patriotów Polskich przygotowanego przez Tymoteusza Pawłowskiego. Ryszard Kukliński w tej Księdze został zaliczony do patriotów , ale w jego skandalicznym biogramie powielono -jak pisze S. Cenckiewicz – tezy komunistycznej propagandy na temat pułkownika. W tym duchu zabierało głos już kilka osób zaraz po ukazaniu się Wielkiej Księgi Patriotów Polskich, ale Wydawca uznał, że biogram pułkownika jest jednoznacznie pozytywny, a opinie krytyczne to atak na Księgę ( Informacja prasowa – Dotyczy: ataku na „Wielką Księgę Patriotów Polskich” http://www.bialykruk.pl/article.php?aid=693&dd=1&PHPSESSID=8b928c3b141701e6f191a8060e3068a2) przypominając „ że książka wyszła spod piór 9 profesorów, kilkudziesięciu doktorów habilitowanych, doktorów i wybitnych specjalistów od różnych okresów historycznych…”

Zgodnie z opinią wydawcy- Wielka Księga” umacnia postawy obywatelskie i patriotyczne, zawiera sylwetki prawie 500 wielkich Polaków. To widać niektórych bardzo razi. ‚ a „ Szkalowanie tej publikacji trudno nie uznać za celowe działanie wymierzone w obóz patriotyczny.”

Widać, że wydawca rozszerzył krytyczną opinię o biogramie R. Kuklińskiego na całą Księgę, aby ustawić krytyków biogramu pod bardziej skutecznym pręgierzem. Jednym słowem, ktoś kto ma cokolwiek do zarzucenia choćby jednemu biogramowi, to atakuje/szkaluje całą Księgę i wszystkich jej utytułowanych autorów.

Fakt, że i innym biogramom można to i owo zarzucić, ale takie stawianie sprawy jest nie tylko absurdalne, ale szkodliwe społecznie, nawiązujące do standardów systemu komunistycznego. Jako jedna z osób wyrażających krytyczne opinie o tym ( i nie tylko tym) biogramie zostałem poddany presji ze strony wydawcy (wcześniej go promowałem pro publico bono) i nominowany na rozbijacza polskiej prawicy (sic !)

Czy wydawca, który powiela/broni powielania tez komunistycznej propagandy nie czyni szkody dla obozu patriotycznego ?

Czy patriotyczne jest powielanie tez propagandy komunistycznej, czy może przeciwstawianie się temu powielaniu ?

Dobrze aby obóz patriotyczny zajął stanowisko w tej sprawie.

APPENDIX:

od autora książki „ Atomowy szpieg’

K1

 

K2

 

Komentarze 2

  1. Przytaczanie haniebnych- peerelowskiej zdradzieckiej władzy – opinii o R. Kuklińskim- całkowicie kłamliwych i udowodnionych – w biogramie jest wysoce szkodliwym postępkiem. Lepiej dla pokoleń Polaków nie utrwalać ww biogramach tych kłamstw, które wzbudzić mogą jedynie w ą t p l i w o ś ci co do p r a w d y. Takie utrwalanie kłamstw i oskarżeń jest właśnie wygodne dla obecnych komunistycznych lewaków i również jest rozbijaniem patriotycznego obozu- i tak już osłabionego.
    Z wyrazami szacunku – Wołynianka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: