Poczet rektorów UJ czasów najnowszych in statu nascendi

Przed Wielkim Jubileuszem

Poczet rektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego czasów najnowszych

in statu nascendi

Na okoliczność kolejnego Wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego buduję poczet rektorów UJ czasów najnowszych:Poczet Rektorów UJ czasów najnowszych (w budowie) http://jubileusz650uj.wordpress.com/2014/02/16/poczet-rektorow-uj-czasow-najnowszych-w-budowie/

Będę wdzięczny za wsparcie tej budowy, za każde informacje dotyczące rektorów, czy za teksy autorskie, które mógłbym umieścić na stronie.

Jak dotychczas takiego pocztu brak, mimo że winien być, bo winno być wiadome jakie obowiązują wzorce dla społeczeństwa polskiego. UJ jest uczelnią wzorcową dla innych uczelni, które tylko marzą o tym aby taki poziom osiągnąć. Społeczeństwo polskie profesorów, a tym bardziej rektorów UJ otacza wielkim prestiżem, wręcz kultem. Powinno zatem wiedzieć jak najwięcej o wzorcowych rektorach, a wie niewiele, lub nic , albo na opak. – wzorcach

Na stronie oficjalnej UJ www.650.uj.edu.pl raczej nie należy się spodziewać ujawnienia takiego pocztu, a zresztą ujawniona tam historia UJ na odcinku najnowszym jest po prostu skandaliczna, choć nikogo (chyba poza mną) to nie obchodzi !. por. Co się działo na UJ po roku 1981 ? tak jak chyba nikogo nie obchodzi ta oficjalna strona ujawniona przez UJ dopiero po mojej osobistej konstruktywnej akcji w trosce o Uniwersytet i prawdę oraz pamięć współczesnych i potomnych. (Pozytywne skutki uruchomienia mojej strony Jubileuszu UJ – http://jubileusz650uj.wordpress.com/2014/02/02/pozytywne-skutki-uruchomienia-strony-jubileuszu-uj/)

Zbierane do tej pory materiały do opracowania pocztu rektorów jasno pokazują, że np. lepszą ich charakterystykę można znaleźć w pamiętniku Karola Estreichera np. UJ za rektora Mieczysława Karasia, czyli zamiana Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytut Propagandowy Polskich Komunistów. niż w biografiach oficjalnych.

Absolwentów i pracowników UJ jest/było mnóstwo, a informacji (rzetelnych) o rektorach UJ – tyle co kot napłakał.

Może to dowód jak kiepsko jest z naszą najstarszą uczelnia i jej nauczycielami/wychowankami ? Może to skutek Wielkiej Czystki Akademickiej poprzedzającej III RP ? Ale może jest inaczej ?

Udowodnijmy, jak jest naprawdę i odtwórzmy prawdziwe oblicza rektorów. Zobaczmy je w Lustrze Nauki.

Z góry dziękuję za wsparcie, za teksty/wspomnienia o rektorach, ew. proszę o namiary na strony/teksty, które coś mogą wnieść do budowy pocztu rektorów.

Rektorzy czasów najnowszych w Lustrze Nauki

http://lustronauki.wordpress.com

 

Franciszek Walter – rektor UJ, dbał o zdrowie AK i potępiał profesorów z WiN

 

Teodor Marchlewski – rektor UJ, sławił geniusz naukowy Stalina i propagował łysenkizm

 

Mieczysław Karaś – rektor UJ, wizjoner socjalistycznej Alma Mater

 

UJ za rektora Mieczysława Karasia, czyli zamiana Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytut Propagandowy Polskich Ko­munistów.

 

Mieczysław Hess – klimatolog, rektor UJ, nie wiadomo co robił jako sekretarz KU PZPR UJ

 

Aleksander Koj – trzykrotny rektor UJ, cierpiący na amnezję, jakoś nie dąży do poznania prawdy o rugach akademickich w PRL – w czym ma swój udział, tak jak nie dążył po poznania łamania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka’ na UJ, w którego kierowaniu miał swój udział

 

Franciszek Ziejka, rektor, który ma dowód (?) na niewinność w swoim rękopisie znalezionym w garażu, KO ‘Zebu’

 

Agenturalna sprawa K.O. ‘Zebu’ – Franciszka Ziejki, b. rektora UJ

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: