Zaniepokojony przebiegiem Wielkiego Jubileuszu UJ

CMaius

Do Ob. Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego

Zaniepokojony przebiegiem Wielkiego Jubileuszu UJ

Senat RP 18 grudnia 2013 r. podjął decyzję o ustanowienie roku 2014 Rokiem Wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego,

Uchwała Senatu RP 2

zarządzenie rektora o utworzeniu Biura Jubileuszowego obowiązuje od początku 2013 r.

zarządzenie - Biuro Jubileuszowe

, początek jubileuszowego roku akademickiego nastąpił 1 października 2013 r. , pod koniec roku 2013 rektor publicznie informuje, że wszyscy zainteresowani mogą się zapoznać w internecie , także z imprezami Roku Jubileuszowego (Kongres Kultury Akademickiej),

Tematy Dnia

ale pod pod koniec stycznia 2014 r. strona jubileuszowa nadal jest w budowie.

strona  UJ w budowie - 19 stycznia 2014 r.

Nie da się tego usprawiedliwić ani brakiem mocy intelektualnych, ani mocy finansowych.

Tak się składa, że swoimi mocami intelektualnymi służyłem (nawet bezpłatnie) dla dobra UJ jeszcze w latach 80-tych i je oferowałem uniwersytetowi nadal w III RP, mimo opanowania uniwersytetu przez ciemne moce zła. Nie mam trudności na polu organizacyjnym, także internetowym, i np. moje coroczne kroniki wydarzeń niezależnych rozpoczynam z dniem 1 stycznia mimo braku finansów. (http://wkrakowie2014.wordpress.com/)

Zaniepokojony przebiegiem jubileuszu uczelni, która winna być wzorem dla innych, oferuję mimo wszystko swoją pomoc,  tak intelektualną, jak i moralną.

Kongres Kultury Akademickiej się zbliża, ale kultury w kontaktach z obywatelami, którzy dla UJ poświęcili najlepsze lata swojego życia – brak. Jak będzie wyglądała Polska, gdy taka kultura będzie wzorcowa dla innych ? Rektor informował publicznie, że na innych (niż UJ) uczelniach dzieją się rzeczy straszne, ale tego co się dzieje na jego uczelni – nie zna i chyba nie chce znać. (https://blogjw.wordpress.com/2014/01/14/rok-wielkiego-jubileuszu-uniwersytetu-jagiellonskiego/ i tam cytowane)

Moje uwagi o kulturze akademickiej UJ, o poziomie intelektualnym i moralnym etatowych pracowników UJ, o kompromitujących UJ dziełach, ‚badaniach’ historycznych , o kompromitującej UJ zawartości oficjalnej strony internetowej wielokrotnie przedkładałem władzom UJ – bezskutecznie. Po zapoznaniu się z oficjalną stroną internetową UJ ( http://www.uj.edu.pl/uniwersytet/historia) odnosi się wrażenie, że największym osiągnięciem UJ w dobie współczesnej było uruchomienie produkcji wina (i to z poważnymi problemami prawnymi, mimo że ‚Wydział Prawa i Administracji uzyskał pierwsze miejsce wśród wszystkich polskich wydziałów prawa ….’).

Zbliża się kolejny Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a UJ do tej pory nie zidentyfikował w swej historii haniebnego wyklęcia żołnierzy akademickich przez samych rektorów(O „Żołnierzach Wyklętych” – wyklętych także przez rektorów -https://blogjw.wordpress.com/2013/02/22/o-zolnierzach-wykletych-wykletych-takze-przez-rektorow/) i z tego faktu do tej pory się nie rozliczył.

Co więcej chyba nie ma zamiaru, a na etatach nadal zatrudnia profesorów, którzy wobec Żołnierzy Wyklętych, największych naszych bohaterów XX wieku, zachowują się haniebnie . Moje pytania w imię prawdy(Zapytania w imię prawdy -https://blogjw.wordpress.com/2013/05/20/zapytania-w-imie-prawdy/) zostały bez odpowiedzi na szczeblu rektorskim, mimo że np. z ministerstwa odpowiedź była, a i nawet nastąpiło spełnienie mojego postulatu poddania się do dymisji. Widać na poziomie autonomicznej uczelni zarówno z kulturą, jak i z historią jest znacznie gorzej.

Do tej pory nie rozpoznano w historii UJ stanu wojennego, ani Wielkiej Czystki Akademickiej prowadzonej przez SB-PZPR-Nomenklaturowe Władze Uczelni (i ich miłośników). Epidemia amnezji zdaje się ogarnęła demokratyczną większość beneficjentów systemu PRL/III RP, a pozostali odważnie pochowali głowę w piasek. Czy zatem ‚podręczna strusiówka’ nie byłaby dobrym logo Wielkiego Jubileuszu UJ ?

Mogę takie logo bezpłatnie opracować, podobnie jak najnowszą historię UJ, monitoring etyki i patologii wzorcowej dla innych uczelni, stronę Jubileuszu UJ (i nie tylko).

Ja nie mam tyle odwagi aby chować głowę w piasek, stąd moja osoba mogłaby zmienić pozytywnie zarówno przebieg Wielkiego Jubileuszu UJ, jak i poznanie prawdy o historii UJ.

Z oczekiwaniem na rozważenie mojego zaniepokojenia i pozytywne przyjęcie mojej oferty

Józef Wieczorek

20 stycznia tekst ten przesłałem do Rektora UJ ( potwierdzono odbiór) pisząc:

Szanowny Panie Rektorze,

Niestety na moje pytanie nie otrzymałem odpowiedzi. Załączam kolejne pismo, które zamierzam również upublicznić.
Z przykrością stwierdzam, że podniesienia kultury akademickiej u  władz UJ nie zauważyłem na przestrzeni lat, a nawet wieków.
Nawet na najbardziej krytyczne moje pisma otrzymywałem odpowiedzi od ministrów, z kancelarii prezydenckich  i wysokich funkcjonariuszy państwowych, ale  nie od władz UJ ( chyba  że odpowiedzi ‚od rzeczy’ w mojej sprawie  http://nfapat.wordpress.com/category/sprawa-jozefa-wieczorka/)

Czy mimo Jubileuszu i wysokich dotacji, także z kieszeni podatnika/obywatela , nic na UJ się nie zmieni ?

Z nieustającym niepokojem o Uniwersytet Jagielloński

Józef Wieczorek

Komentarze 3

  1. W ramach komentarza, W wolnej chwili zapraszam do wysłuchania mojego tekstu pt. „Ciemna strona mocy środowiska akademickiego” nagranego przez Niepoprawne Radio.

    Pozdrawiam,
    Krzysztof Pasierbiewicz
    (nauczyciel akademicki)

  2. […] Zaniepokojony przebiegiem Wielkiego Jubileuszu UJ […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: