Przepraszam – czy jest tu ktoś kto zachował się jak trzeba ?

Przepraszam – czy jest tu ktoś kto zachował się jak trzeba ?

Rok temu napisałem tekst „Ince” trzeba postawić pomnik, a rektorom – szklany nocnik, aby zobaczyli co zrobili – https://blogjw.wordpress.com/2011/08/27/%E2%80%9Eince%E2%80%9D-trzeba-postawic-pomnik/ i po roku pomnik INKI jest już przygotowany do odsłonięcia, które nastąpi 16 września 2012 r w Patriotycznym Parku Jordana w Krakowie.

( Zaproszenie do Patriotycznego Parku Jordana w Krakowie na uroczyste odsłonięcie pomnika Danuty Siedzikówny – “Inki”,

która w okresie instalacji systemu komunistycznego zachowała się jak trzeba.

16 września 2012 r. (niedziela) – godz. 15.00 – http://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/07/30/zaproszenie-na-uroczyste-odsloniecie-pomnika-danuty-siedzikowny-inki/ ).

Wielka to zasługa Prezesa Towarzystwa Parku im. dr Henryka Jordana – Kazimierza Cholewy, który od lat zachowuje się jak trzeba, kontynuując dzieło swego poprzednika w tworzeniu Wielkiego Sanktuarium Narodowej Pamięci. 

Na pomniku „INKI” wyryto napis ‚ zachowałam się jak trzeba’ , bo tak się zachowywała ta niepełnoletnia jeszcze dziewczyna, uformowana na skraju puszczy, która nie miała wątpliwości jaki system w jej kraju jest instalowany.

Zupełnie inaczej zachowywała się w tym czasie elita akademicka, uformowana na wiodących uczelniach. Ta zachowywała się jak nie należy, potępiając tych, także swoich kolegów akademickich, którzy chcieli iść do niepodległości podobnymi drogami co „Inka”.

Postulowałem aby te elity i przez nich reprodukowane zobaczyły co zrobiły i nadal robią. Niestety ten postulat nie został zrealizowany. Elity akademickie nie mają zamiaru ujawniać tego co same sobą reprezentowały i nadal reprezentują.

Nie wykluczam, że wśród tych formalnych elit jednak byli i nadal są tacy, którzy zachowali się/zachowują się jak trzeba. O niektórych nieco wiem i umieszczam w Lustrze Nauki ( http://lustronauki.wordpress.com/ ). Chciałbym pokazać na tej stronie jak najwięcej takich , którzy zachowali się/zachowują się jak trzeba nie tylko w ekstremalnych, ale także w miarę normalnych warunkach.

Będę wdzięczny za nadsyłanie ( e-mail jozef.wieczorek@interia.pl) tekstów na temat ludzi nauki/ także studentów, którzy zachowali się/zachowują się jak trzeba. Za każdą informację, choćby za podanie imienia nazwiska i ośrodka będę wdzięczny. Pamięć o takich osobach nie powinna zaniknąć, ich postawy nie mogą być ukrywane. Chodzi o to, że młodzież, także ta akademicka, nader liczna, winna mieć jakieś wzorce, jakiś kompas swojego postępowania.

Z góry dziękuję

Józef Wieczorek

e-mail jozef.wieczorek@interia.pl

Komentarze 2

  1. Brawo! Ta dziewczyna zasłużyła na pomnik i wieczną pamięć. Proponuję dla tych, którzy zachowywali się/zachowują się jak nie trzeba – wielką tablicę hańby, z nazwiskami pisanymi czerwoną czcionką. Czy powierzchnia Parku Jordana wystarczyłaby na ustawienie takiego monumentu?

  2. […] Przepraszam – czy jest tu ktoś kto zachował się jak trzeba ? […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: