Protest akademickiego nonkonformisty

Ręce precz od IPN

Protest akademickiego nonkonformisty

Gazeta Wybiórcza zamieściała informacje(Protest przeciw IPN) o proteściedziekanów i prodziekanów wydziałów prawa‚przeciw stosowaniu przez IPN niedopuszczalnych prawnie metod w celu oskarżania o kłamstwo lustracyjne’.Jest to jak zwykle protest wybiórczy i rodzi oczywiste skojarzenia i wątpliwości odnośnie metod i celów protestowania. Niestety do tej pory nie zauważyłem aby szefowie wydziałów prawa protestowali przeciwko metodom stosowanym w ich środowisku.

Dziekanom metody IPN kojarzą się z okresem kiedy prawa człowieka w naszej Ojczyźnie były łamane Niestety nie zauważają, że ten okres bynajmniej się nie skończył i do tej pory przy ich przyzwoleniu (a może i udziale) prawa człowieka są łamane, także w ośrodkach ich działalności – czyli na uczelniach.

Uczelnie, w przeciwieństwie do IPN, nie udostępniają teczek pracowników, z których – w ramach symbiozy SB-PZPR-władze uczelniane – oczyszczano uczelnie w czasach komunistycznych, aby pozbyć się elementu nonkonformistycznego, o niewłaściwej postawie obywatelskiej i zupełnie niekomunistycznej etyce ! a co gorsza posiadających charakter niezłomny, nierokujący nadziei na złamanie.

Takich na uczelniach oskarżało się o różne niecne czyny i gra się tajnymi do dnia dzisiejszego teczkami, aby czasem na uczelnie nie powrócili i nie zastąpili beneficjentów okresu łamania praw czlowieka, którzy przeciwko IPN tak heroicznie walczą. Beneficjenci na walkę z własnymi niegodziwościami nie mają już sił, albo złomny charakter ( nadający się na złom) im na to nie pozwala. Korzyść z takich może by mieli zbieracze złomu, ale polskie społeczeństwo raczej korzyści z takich wojowników mieć nie będzie.

Osobiście protestuję

przeciwko takim wybiórczym protestom środowiska,

które oczyścić się nie chce

i do dnia dzisiejszego brudzi przestrzeń publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: