Okaleczona osobowość młodych socjalistów

Przypadkowo byłem w Gdańsku świadkiem  demonstracji Młodych Socjalistów walczących o ‚odzyskanie edukacji’  i ‚bezpłatne studiowanie’  na koszt podatnika.  W swej walce podpierają  się Einsteinem,  zapewne dla uwiarygodnienia swoich żądań.

Mimo sporego ulicznego zamieszania,  asysty policyjnej, tubalnego nagłośnienia,  jakoś media ich zlekceważyły,  bardziej skoncentrowane na jarmarku dominikańskim,  niż na problemach z osobowością młodych socjalistów.

Młodzi krzyczeli – ‚ Kudrycka do dymisji’,    bo jest zagrożenie, że za studia trzeba będzie nieco płacić.

Jasne,  kto  by nie chciał studiować  i żeby inni za  to płacili, bo zdaje się tak rozumieją bezpłatną edukację   ze swoich sztandarów.

Jakoś programu naprawy  systemu edukacji,  zarówno wyższej, jak i niższej nie przedstawili. A system ten nie jest popsuty przez kapitalizm,  tylko jest nadal kiepski,   bo od czasu rządów czerwonych, kiedy okaleczano osobowość młodego pokolenia,   zasadniczo się nie poprawił. Okaleczeni  w tych czerwonych czasach beneficjenci systemu nadal klonują sobie podobnych i jest jak widać.

Kapitalizm nie zdołał odzyskać edukacji z rąk czerwonych, więc co chcą odzyskać   młodzi czerwoni ?

Widać system edukacji nadal jest kiepski bo młodzi  nie wiedzą nawet gdzie są, skąd idą i dokąd zmierzają.

IMG_6267

IMG_6248IMG_6254IMG_6257IMG_6265

Komentarze 2

 1. Chinskie, Rosyjskie i Indyjskie wojska atomowe na ktorych istnieniu pasozytuje amerykanski socjalistyczny system szkolnictwa wyzszego: http://en.wikipedia.org/wiki/India_and_weapons_of_mass_destruction http://en.wikipedia.org/wiki/People%27s_Republic_of_China_and_weapons_of_mass_destruction http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_nuclear_forces
  Polska musi zamknac wszystkie uczelnie panstwowe tak aby jeden absolwent Polskiej uczelni nie byl zmuszony do emigracji zarobkowej do USA zjawiska z 3 atomowych panstw z nedza ktore finansuja amerykanski sektor nauki high-tech i nauk scislych poprzez konkurencyjny system wiz. Polskie uczelnie panstwowe wyrosle z PRL sa bezuzyteczne w Polsce z powodu braku energetyki jadrowej i umiejetnosci PRL produkcji czegokolwiek konkurencyjnego z fabrykami USA i starej Unii Europejskiej.

 2. Wpis ze strony Młodych socjalistów:

  Stop komercjalizacji edukacji!

  http://www.mlodzisocjalisci.pl/index.php?module=Pagesetter&func=viewpub&tid=1&pid=377

  13 sierpnia protestowaliśmy w Gdańsku przeciwko planom komercjalizacji edukacji wyższej autorstwa minister Barbary Kudryckiej. Zorganizowana przez działaczy i działaczki Młodych Socjalistów oraz Demokratycznego Zrzeszenia Studenckiego demonstracja to już kolejna akcja sprzeciwu wobec pomysłów ograniczania dostępu do szkolnictwa wyższego. Edukacja jest dla nas prawem, a nie towarem i przywilejem!
  Demonstrację rozpoczęliśmy pod kinem „Krewetka”, spod którego z okrzykami m.in. „Edukacja prawem, nie towarem!” oraz „Nie ma demokracji bez bezpłatnej edukacji!” przeszliśmy ulicami Gdańska aż na Starówkę, na której odbył się happening pokazujący hipotetyczną licytację Uniwersytetu Gdańskiego (miesiąc wcześniej naszej „minister Kudryckiej” udało się prawie w całości sprzedać Uniwersytet Warszawski :)). W aukcyjne szranki stanęli między innymi: poseł Palipies, któremu udało się zakupić Wydział Chemii (dla produkcji nowych rodzajów wódek), ojciec Fizyk, który nabył Wydział Dziennikarstwa (dla głoszenia Słowa Bożego i kształcenia nowych pracowników dla swojego imperium medialnego) czy przedstawiciele i przedstawicielki koncernów zbrojeniowych i paliwowych. W licytacji próbowała wziąć też udział przedstawicielka Polskiej Akademii Nauk, jednak minister Kudrycka i prowadzący aukcję uznali, że nie godzi się im sprzedawać czegokolwiek państwowej instytucji.

  Na zakończenie akcji aktywiści studenccy zapowiedzieli, że protest przeciwko planom komercjalizacji edukacji wyższej będzie kontynuowany w całej Polsce na początku roku akademickiego. Więcej informacji już wkrótce!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: