Akademia lipnych magistrów tonie, ale uniwersytety lipnych profesorów pływają

Tratwa meduzy

Akademia lipnych magistrów tonie,

ale uniwersytety lipnych profesorów pływają

Kolejna bulwersująca opinię publiczną sprawa uczelni niepublicznej – Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi  została zidentyfikowana jako fabryka lipnych dyplomów i po utracie kolejnych kierunków nauczania jest na drodze do zatopienia. Tytuły grzmią „Akademia lipnych magistrów tonie”

Zdumiewające, bo  było już wiadomo że „od wielu lat, a przynajmniej od 2003 roku, jak to wynika z artykułów ukazujących się w prasie, prowadzi działalność nielegalną, i to w sposób rażący. „ Mimo to przez ostatnie lata doskonale trzymała się na powierzchni, otrzymała akredytację do nadawania doktoratów i osiągała wysokie miejsca w rankingach uczelni !

Jak widać w naszym systemie działalność nielegalna bynajmniej nie wyklucza uczelni z systemu, a wręcz przeciwnie . No może do czasu. Nie wiadomo dlaczego ten czas nastapił dla tej uczelni – obecnie .

W opiniach czytamy :  „Mają pieniądze, kupują za nie znanych profesorów, których nikt nigdy na uczelni nie widział. Ale figurują w listach płac i są od tego, by można było otworzyć kierunek kształcący doktorów

Chciałoby się zapytać. – czy to uczelnia ? czy agencja towarzyska ? gdzie za pieniądze można kupić sobie towarzystwo.

Mamy chyba z jakimś nalotem na podpadniętą agencje, bo podobnie funkcjonuje wiele uczelni i to nie tylko niepublicznych – i nic się nie dzieje.

Jest jasność, że wielu wykładowców tej uczelni niepublicznej, to także jednocześnie wykładowcy uczelni publicznych, a rektor AHE prof. dr hab. Andrzej Nowakowski jest jednocześnie kierownikiem katedry na Uniwersytecie Łódzkim ( był prorektorem i senatorem tej uczelni)

Mamy zatem problem. Na uczelniach niepublicznych mamy lipnych profesorów, te uczelnie czasem są zatapiane, ale lipni profesorowie tych uczelni i jednocześnie uczelni publicznych pływają sobie w najlepsze, cieszą się prestiżem, dobrą opinią i reprezentują odpowiedni poziom etyczny niezbędny do zatrudnienia na stanowisku profesora ! (niski poziom etyczny wyklucza zatrudnienie na uczelni !)

Uczelnie publiczne obfitujące w takich lipnych profesorów i pomnażające ich nieustannie są jednak niezatapialne. Od utonięcia chroni (profesorów i uczelnie) autonomia.

Taki jest system szkolnictwa wyższego w Polsce. I nie ma woli aby to zmienić !

Komentarze 3

  1. […] Akademia lipnych magistrów tonie, ale uniwersytety lipnych profesorów pływają […]

  2. […] 223-Akademia lipnych magistrów tonie, ale uniwersytety lipnych profesorów pływają […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: