Nikogo to nie obchodzi

snake


Nikogo to nie obchodzi

Kiedy dałem informację na stronę matkę NFA, że upadł jeden z serwisów, bo nie było wpłat na jego utrzymanie nastąpiła riposta – widocznie to nikogo nie obchodziło.

Na pozór tak może być, ale rzeczywistość może być zupełnie inna. Np. NFA wizytowano już ponad milion razy, liczba subskrybentów dochodzi do 400, mniej wiecej tyle jest dziennych wizyt (tzw. unikalnych użytkowników ) na stronie Matce, a także podobnie licznie wizytowana jest strona medialna i lustracyjna , a wpłat jest kilka rocznie. Gdyby utożsamiać ilość wpłacających z ilością zainteresowanych, to by było po kilka wejść dziennie, a jest co najmniej 100 x więcej .

Wniosek prawidłowy jest taki, że z ilości wpłacających na utrzymanie serwisu, nie można wnioskować o zainteresowaniu sewisem. Mniej więcej tylko ok. 1% zainteresowanych jest skłonnych do wsparcia finansowego serwisu i wydającego go fundacji NFA.. Fakt, że to wiele mówi o środowisku, mniej o serwisie.

Środowisko akademickie, głównie reprezentowane przez mieszkańców podręcznych strusiówek, oczywiście jest zainteresowane serwisem i nawet poszerzeniem działań na rzecz zmian w systemie ( liczne postulaty w komentarzach), ale nie jest zainteresowane wyjęciem głowy ze strusiówki, aby zwiększyć szanse na przeprowadzenie tych zmian.

Nie widzi też uzasadnienia (jak głowa strusiówce to niby co można zobaczyć ?) aby wyjąć coś z kieszeni i realnie wesprzeć tych, co mimo wszystko, na rzecz zmian działają.

Nihilizm środowiska jest wielki, no i ten wąż w kieszeni ! Sięgnąć do takiej kieszni (z wężem) – to strach, a mieszkańcy podręcznych strusiówek do odważnych jak widać nie należą.

Z wielką odwagą i otwartą przyłbicą domagaja się natomiast aby działać sprawniej, aby im się żyło lepiej i dostatniej !

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zapraszamy na NFA. NFA działa już pro publico bono od 4 lat

Mimo trudności, powstała już cała Strefa Wolnej Myśli Akademickiej – strefa NFA codziennie notująca 1 000 -2 000 odwiedzin. W panoramie życia akademickiego to swoisty fenomen.

Trudno jednak rozwijać działalność bez regularnego wsparcia.

Jeśli sympatyzujesz z tym projektem, nie pozwól aby NFA zniknęło z cyberprzestrzeni. Potrzebna jest aktywna współpraca w budowie strefy NFA. Liczymy też na sponsorowanie NFA.

Prosimy o wpłaty na konto fundacji Niezależne Forum Akademickie – wydawcy strefy NFA.

Konto bankowe – Niezależne Forum Akademickie, 30-069 Kraków, ul.Smoluchowskiego 4/1 Bank PEKAO SA w Krakowie 88 1240 1431 1111 0010 0818 8015 ( konto w zł)

darowizna dla : ‚Niezależne Forum Akademickie’

lub 05 1240 1431 1787 0010 0818 8204 (subkonto dolarowe)

lub 34 1240 1431 1978 0010 0818 8220 ( subkonto w euro)

UWAGA: przy wpłatach z zagranicy przed numerem konta dodać PL a ponadto podać SWIFT:PKOPPLPWKR1Pozdrowienia serdeczne dla wspierających 

Reklamy

Komentarzy 7

 1. Panie Józefie,

  Uwielbiam Pana za to, jak cudownie potrafi Pan we wszystkim zobaczyć atak na swoją szacowną osobę. Pewnie w Krakowie jest coś w wodzie, na Pana miejscu bym to zbadał.
  Z małopolskiego konserwatyzmu śmiali się jeszcze pod niejakim Balonikiem, więc pomysł, by poświęcać temu uroczemu anachronizmowi stronę internetową, jest słodki, ale Pan jeden chyba dziwi się temu, że nikt na te wykopaliska nie chce dawać pieniędzy. Tak z ciekawości, propagowali którego z kandydatów na następcę Franza Josefa? Tyle że z Panem i Pana stroną moje słowa „nikogo to nie obchodzi”, nie miały nic wspólnego.
  A tak z innej beczki – jak się Pan czuje po lekturze wywiadu tzw. dr Marka Migalskiego w Rzepie? Fajnie się Pan dał wciągnąć w jego kampanię wyborczą. I niech Pan nie mówi, proszę, że nie ostrzegałem.

 2. W żadnej mierze nie było to odebrane jako atak, tym bardziej na mnie, czy na NFA. Dało tylko impuls do pokazania rzeczy oczywistych, którzy co najmniej połowa nie widzi z powodów jak pod adresem: http://nfajw.wordpress.com/2009/03/14/dlaczego-wielu-widzi-rzeczy-na-opak/

  Sprawa dr MM ma dla mnie zupełnie inne podłoże i w niczym mojego samopoczucia nie zmieniła, bo się podobnych ruchów spodziewałem. Przeciwko niemerytorycznym ocenom bez ujawniania walczę od
  tamtego wieku i nic się u mnie nie zmieniło. chociaż to przykre, że ci co walczą o MM nie walczą o JW mimo, że to sprawa ‚niemerytoryczności’ do n-tej potęgi. Ale taki jest ten nikczemny świat.

 3. Ja też wypowiadałem sie w sprawie Migalskiego ale nie mam nic wspólnego z jego kampanią wyborczą. Chodziło o – delikatnie mówiąc – jaja, jakie z tej sprawy, zgodnie z obowiązującym prawem, mozna i NALEZY robic. A co do finansowego wspierania NFA, to JW ma, niestety, 100% racji. Mozna, oczywiscie, dyskutowac o formie wypowiedzi (ja pisałbym moze i ostrzej), ale fakty sa takie, ze ludzie korzystaja z mozliwości (anonimowego najczęściej) wypowiadania się i posredniego ”naciskania” na zmiany swej sytuacji, a płacic za to każą kilku(nastu?) osobom, które z możliwosci tych korzystaja znacznie mniej. To, równiez oczywiscie, kolejny dowód, że ci niepłacący a korzystajacy z portalu maja też racje gdy pisza przecez o syfie i demoralizacji w naszej nauce, bo ”bezpłatnym” korzystaniem z portalu ten syf i demoralizacje potwierdzaja. Nie jest więc tak źle jak to JW widzi, bo ma kolejne dowody na sensownośc istnienia NFA.

 4. To, że NFA ma sens to widać bo do tej pory nie było takiej platformy, która by przyniosła tyle informacji o patologii życia akademickiego i coś z tego dotarło na górę ! Rzecz w tym , że istnieje rozziew między oczekiwaniem od NFA wyrażane wielokrotnie przez wizytatorów NFA a realnym wsparciem jaki udzielają aby te oczekiwania zostały spełnione.
  NFA ma swoje ograniczenia i można je zmniejszyć jedynie przez działania solidarne.

 5. Jak przesłać wsparcie? Jestem w USA…..

 6. Konto bankowe – Niezależne Forum Akademickie,
  30-069 Kraków, ul.Smoluchowskiego 4/1

  Bank PEKAO SA w Krakowie 88 1240 1431 1111 0010 0818 8015 ( konto w zł)

  darowizna dla : ‚Niezależne Forum Akademickie’
  lub 05 1240 1431 1787 0010 0818 8204 (subkonto dolarowe) l
  ub 34 1240 1431 1978 0010 0818 8220 ( subkonto w euro)
  UWAGA: przy wpłatach z zagranicy przed numerem konta dodać PL a ponadto podać SWIFT:PKOPPLPWKR1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: