Skoro współpracował z SB, to nie wpływał negatywnie na młodzież akademicką

sokrates

Sokrates negatywnie wpływający na młodzież

No i rektor UMK – prof. Andrzej Radzimiński zadecydował, że Prof. Andrzej Kus, współpracujący ze Służbą Bezpieczeństwa przez 17 lat, pozostanie na stanowisku dyrektora Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu.

Na uczelniach   zgodnie z ustawą i statutami uczelni mogą pracować jedynie ci, którzy wykazują odpowiedni poziom etyczny. Widocznie rektor zdecydował, że dotychczasowy rektor taki poziom wykazuje.

Zresztą jak wykazują wytwarzane przez SB i PZPR materiały, właśnie te żyjące – przez długi czas – ze sobą i z władzami uczelni w symbiozie organizacje bardzo dbały o właściwą postawę etyczno-moralną szczególnie wśród pracowników uczelni i czyściły uczelnie wielokrotnie aby właściwa postawa została osiągnięta.

Ci, którzy właściwego poziomu etycznego nie zdołali osiągnąć,na drodze weryfikacji lat 80-tych ( lub wcześniejszych) uczelnie musiały opuścić.

Standardowo zarzucano im negatywny wpływ na młodzież akademicką.

Dyrektor CA UMK współpracując z SB przez 17 lat w sposób oczywisty nie mógł negatywnie wpływać na młodzież akademicką i dla tego systemu był osobą cenną, i jak widać mimo rzekomej transformacji ustrojowej pozostał cenny do dnia dzisiejszego.

Co innego ci co zostali wyrejestrowani z systemu, co z SB, ani z PZPR współpracować nie chcieli ! Tych żaden rektor nie zaakceptuje ! Pies z kulawą nogą nie wesprze, a co najwyżej dowali jeszcze akademicką maczugą ! lub przynajmniej zakrzyknie – Milcz Waść, skoro cię załatwili ! Nie trzeba było być frajerem!

Bo taki jest (pół)światek akademicki ! 

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. Niestety, prawdziwe. I nie tylko w środowisku akademickm. Weźmy Polaków, którzy za Gierka chcieli służyć w milicji (walka z przestępcami) lub w wojsku (tradycja), ale zrezygnowali z tej pracy (bo polityka i PZPR ich odstraszała, karierowicze, koledzy opowiadali co tam jest – im nie przeszkadzało, ale niektórym i owszem). Wybrali inną drogę życiową, zastępczą. Ale po paru latach komuna upadła, ich koledzy (bardziej ugodowi, łatwiej się przystosowujący) zmienili a to mundury, a to zapatrywania i wykonywali swoją pracę w nowych warunkach polityczno-ekonomicznych. Teraz przechodzą na emerytury. Ci twardsi zostali przez Los wykolegowani… Gdyby urodzili się parę lat później już wstępowaliby do Policji i Wojska III RP.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: