Ogórki akademickie (solone)

W Krynicy, kolo pijalni glównej, zauważyłem tablicę wyznaczającą punkt Małopolskiego Szlaku Geoturystycznego.

Trasy tego szlaku tablica nie pokazuje. Może, to nie jest takie ważne. Zresztą i treść na tablicy jest jakby od niechcenia i nawet dla profesjonalisty niezbyt jasna. Bo chyba nie o jasność chodziło. Szlak (o niewiadomym przebiegu i niewiadomym chyba przeznaczeniu) przygotowany jest przez zespół z AGH. Wszystko jest zatem jasne. Przynajmniej dla tych,którzy wiedzą jak ta uczelnia -zawsze wysoko w rankingach – działa i prosperuje.
W Słotwinach (w północnej części Krynicy) też zauważyłem tablice. Te przygotowała dla odmiany miejscowa szkoła podstawowa.

Tablice dwujęzyczne -objaśnienia polskie i angielskie. Dotyczą działalności dzieciaków dla ochrony przyrody. Drobne sprawy w ramach działalności koła przyrodniczego i w ramach dotowanych regionalnych programów operacyjnych. Też jasne, ale jasność jest inna. Jak się te jasności porówna to ta szkolna, podstawowa jest jednak jaśniejsza, a przede wszystkim -pozytywna. I znowu obserwacja, że w naszym szkolnictwie – im wyżej,tym gorzej.
Na poziomie przedszkola całkiem całkiem, w podstawówce całkiem nieźle, ale jak się osiągnie poziom wyższy, to czasem tylko dno widać.
No ale jak tu zreformować system aby przedszkolaki, czy uczniaki podstawowe, miały pozytywny wpływ na profesorow szkół z nazwy wyższych?

(tekst archiwalny, 14 sierpień 2007)

Komentarze 4

  1. […] Nieraz argumentowałem, że na reformie ‘od przedszkola do doktora;’ najlepiej wyszły przedszkola, gdzie kreatywne dzieciaki wykazują nawet spore zainteresowanie otaczającym światem – pytają się: po co ? dlaczego ? Kombinują jak co zepsuć, a nawet zrobić . […]

  2. […] lata temu opisałem impresje na temat małopolskiego szlaku geoturystycznego, którego ślad odkryłem przypadkowo obok pijalni wód w Krynicy. Zwykle szlaki są znaczone, aby […]

  3. […] – czy to na jakimś szczycie, czy w jakiejś kępie drzew, czy na miejskim deptaku..( por. Ogórki akademickie (solone), Czyżby się wstydzili tego co […]

  4. Ha..haa… haaa!!!! Uśmiałam się do łez, dzięki cudownemu ostro delikatnemu acz zadającemu cios- językowi Szanownego Pana ! Dawniej były „Szpilki”, dziś cenzura zabrania śmiać się bez wcześniejszej rejestracji i uzgodnień : gdzie, w jakim czasie i w jakim natężeniu ! Nie pojmuję jak Pan potrafi wszystko zauważyć ? Cóż za bystre oczy ! Czy taki człowiek choć z innej opcji ideologicznej nie powinien być „szkiełkiem i okiem” w obstawie Gajowego z Warszawki ?
    Uniżenie pozdrawiam i dziękuję za impuls do życia w dniu dzisiejszym –S.B.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: